Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Міністерством юстиції України затверджено пробаційні програми для неповнолітніх та повнолітніх суб’єктів пробації (наказ Мін'юсту № 1797/5 та № 1798/5). Про це повідомляє Департамент пробації Міністерства юстиції України.
Зокрема, затверджено такі пробаційні програми для роботи з неповнолітніми суб’єктами пробації: «Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення».
Аналогічні програми розроблено та затверджено і для роботи з повнолітніми суб’єктами пробації.
При розробці зазначених пробаційних програм було враховано результати оцінки ризиків вчинення повторних кримінальних правопорушень щодо 8 тисяч правопорушників. Проведеним дослідженням було визначено, що проблеми з роботою та фінансами, а також вживання алкоголю є найбільш вагомими факторами ризику, тобто причинами, що можуть підштовхнути людину до вчинення злочину.
Метою реалізації пробаційних програм є виправлення суб'єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням, на яких судом покладено обов’язок проходження пробаційних програм, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
E цілому реалізація кожної пробаційної програми передбачає: складання графіка відвідування занять суб’єктом пробації, дотримання ним певних правил поведінки, оцінку результатів та висновок про виконання пробаційної програми.
Реалізація пробаційної програми щодо осіб, звільнених з випробуванням, на яких судом покладено такий обов’язок, забезпечується органом пробації.
Новація застосування таких програм полягає в тому, що застосування у роботі із засудженими зазначеної категорії програм профілактичного, корекційного та реабілітаційного характеру в період іспитового строку будуть призначатися судом, тобто є обов’язковими для виконання. При цьому здійснювати цю роботу будуть працівники пробації, які пройшли спеціальне навчання.