flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НАЙГОЛОВНІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ

07 травня 2018, 09:51

УКРАЇНА

 

Набрали чинності нові правила вступу на магістратуру для студентів правничих спеціальностей

            Набрав чинності Наказ Міністерства освіти та науки України № 270 від 22 березня 2018 року про проведення вступних випробувань на магістерський рівень вищої освіти в 2018 році». Документ передбачає, що цього року вступні випробування для вступників на магістратуру зі спеціальностей «право» та «міжнародне право» будуть організовані за технологією ЗНО.

            Вступники складатимуть єдиний вступний іспит з іноземної мови – англійської, або німецької, або французької, або іспанської (тести міститимуть частини «Читання» та «Використання мови») і єдине фахове вступне випробування з права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

            Блок «право» містить тест з 8 дисциплін (конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини). Другий блок включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення.

            Реєстрація учасників почнеться 14 травня і триватиме до 18:00 5 червня. Іспит з іноземної мови відбудеться 11 липня, а з права та правничих компетентностей – 13 липня.

Конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності: кандидати проходять спецперевірку

            Кандидати на 21 посаду у Вищому суді з питань інтелектуальної власності зараз проходять перевірку, яку проводять уповноважені органи СБУ, НАЗК і НАБУ.

            Ті, що її успішно подолають, у ІІ-ІІІ кварталі 2018 року складатимуть іспит, а у ІІІ-IV кварталі – проходитимуть співбесіду з Вищою кваліфікаційною комісією судді України.

            Нагадаємо, за результатами встановлення відповідності осіб вимогам до кандидата на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності до участі у конкурсі допущено 219 осіб.

            Серед допущених – 206 суддів, шестеро патентних повірених, п’ятеро адвокатів та двоє – із сукупним стажем. Найбільше кандидатів у віці від 30 до 39 років – 130, від 40 до 49 – 57, від 50 до 59 років – 29 кандидатів, троє – старше 60 років. Із них 94 жінки та 125 чоловіків.

            Під час іспиту до Вищого суду з питань інтелектуальної власності передбачені вузькоспеціалізовані питання.

Управління Верховного комісара ООН опублікувало план виконання стратегії України у сфері прав людини

            На веб-сайті Управління Верховного комісара ООН з прав людини опубліковано стратегію України у сфері прав людини та план дій з її реалізації.

            «Розміщення Національної стратегії та план дій з її реалізації на веб-сайті Управління є визнанням досягнень України, адже наша держава є однією із небагатьох країн, які виконали рекомендації Віденської декларації та програми дій, затвердженої 1993 року, щодо прийняття національного плану дій зі сприяння та захисту прав людини. За статистикою Верховного комісара ООН з прав людини, тільки 39 країн зі 193 членів ООН мають окремі стратегії у сфері прав людини», – зазначила Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції Юлія Зайченко.

            Національна стратегія у сфері прав людини була затверджена Указом Президента України 25 серпня 2015 року. Документ визначає ключові орієнтири та напрямки діяльності органів держави для вдосконалення системи захисту та дотримання прав людини.

            Після затвердження Національної стратегії Міністерство юстиції розпочало розробку Плану дій з її виконання. До розробки Плану дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини Міністерством юстиції було залучено понад 250 правозахисників, громадських діячів, а також представників міжнародних організацій. План дій є детальним і комплексним документом, який містить конкретні заходи, спрямовані на виконання завдань Національної Стратегії.

Призначено керівників поліції у Запорізькій, Луганській і Миколаївських областях

            Керівником Головного управління Національної поліції у Миколаївській області призначено полковника поліції Олександра Анохіна.

            Анохін, полковник поліції, розпочав службу в органах внутрішніх справ у 1994 році. Працював на різних керівних посадах у Донецькій області, начальником відділу координації діяльності правоохоронних органів, військових та громадських формувань УМВС України в Херсонській області. 7 листопада 2015 року він був призначений заступником начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області.

            Поліцію Запорізької області очолив генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров, який до цього очолював поліцію Луганщини.

            Новий очільник поліції Запоріжжя нагороджений відзнаками Президента України – медалями «За бездоганну службу» IІ та  III ступеня, а також державною нагородою України – орденом Данила Галицького. Водночас рішення про призначення Сергія Комісарова на посаду очільника поліції Запоріжжя повністю підтримало керівництво Міністерства внутрішніх справ.

            У свою чергу Коміссарова на старій посаді замінив Сергій Колесник, який раніше очолював очолював кримінальну поліцію Донеччини. 

            Полковник поліції Сергій Колесник 17 років присвятив службі в карному розшуку. Пройшов шлях від оперуповноваженого до заступника начальника Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС в Кіровоградській області. У 2014 році Сергій Колесник очолив кримінальну міліцію Маріуполя та створив боєздатний колектив, здатний протистояти злочинним угрупуванням та бандформуванням. 

            У 2015 році його було призначено на посаду начальника місцевої міліції, а за кілька місяців офіцер став заступником начальника – начальником кримінальної поліції Донецької області. Полковник поліції ніс службу у всіх «гарячих точках» на мапі Донеччини – від Широкіного до Авдіївки, особисто очолював всі оперативно-пошукові операції.

            Знову ж таки посаду Начальника кримінальної поліції Головного управління Нацполіції в Донецькій області обійняв полковник поліції Артем Кисько, який присвятив боротьбі зі злочинністю на Донеччині 16 років. У 2014 році виїхав до Маріуполя та був призначений на посаду начальника управління карного розшуку обласного главку.

Верховний суд виніс зразкове рішення у справі про припинення виплати пенсії переселенцю

            Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом громадянина до управління Пенсійного фонду України про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії.

            Позивач є пенсіонером та отримує пенсію за віком. У зв’язку з проведенням бойових дій та антитерористичної операції в її населеному пункті вона вимушена була покинути своє постійне місце проживання та переїхати до іншого населеного пункту, де стала на облік як внутрішньо переміщена особа. Проте відповідач з 1 квітня 2017 року припинив їй виплату пенсії з підстав, на думку позивача, не передбачених ст. 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Позивач вважає такі дії протиправними й такими, що порушують її право на пенсійне забезпечення.

            Позивач просила Суд визнати неправомірними дії управління ПФУ щодо припинення з 1 квітня 2017 року виплати призначеної за віком пенсії, зобов’язати ПФУ відновити виплату пенсії та допустити негайне виконання рішення суду в частині виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

            Верховний Суд задовольнив позов у повному обсязі та встановив судовий контроль за виконанням цього рішення. Так, Суд зобов’язав управління ПФУ подати звіт про виконання судового рішення у місячний строк з дати набрання цим рішенням законної сили.

            Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України суди при вирішенні аналогічних справ мають враховувати правові висновки Верховного Суду у рішенні, ухваленому в зразковій справі.