Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ДП ІСС "Електронний суд" роз'яснило порядок видачі та пред'явлення до виконання виконавчих документів в електронній формі.
Законодавчі підстави щодо порядку видачі і пред'явлення до виконання виконавчих документів в електронній формі
Законом № 3200-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» внесено зміни, зокрема, до перехідних положень процесуальних кодексів України в частині забезпечення можливості судами видавати виконавчі документи в паперовій або електронній формі.
До дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів оформлення і видача виконавчих документів здійснюються в паперовій формі судом, який ухвалив відповідне рішення, в паперовій або електронній формі за допомогою ЄСІТС чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.
Одночасна видача судом виконавчого документа одній і тій самій особі в паперовій і електронній формах не допускається.
За дорученням Державної судової адміністрації Державними підприємствами «Інформаційні судові системи» та «Центр судових сервісів» було реалізовано та з 12 вересня 2023 року впроваджено сервіс надсилання сторонам електронних виконавчих документів до Електронних кабінетів, а також можливості їх пред'явлення в електронній формі до державних і приватних виконавців для подальшого виконання.
Порядок функціонування сервісу видачі і пред'явлення до виконання виконавчих документів в електронній формі
Для можливості відправки електронного виконавчого документа до Електронного кабінету стягувача та боржника необхідно:
- сформувати в автоматизованій системі документообігу суду сам виконавчий документ шляхом встановлення для нього відповідної ознаки з використанням інструментарію АСДС;
- перевести його в стан «Оригінал»;
- підписати кваліфікованим електронним підписом судді/суддів;
- заповнити відомості виконавчого документа:
в обліково-статистичній картці в блоці «Звернення до виконання» (в рамках комп'ютерної програми «Д-3»);
у закладці «Відомості виконавчого документа» в блоці «Документи по справі» (в рамках комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду»).
Після цього АСДС автоматично відправить сформований електронний виконавчий документ до Електронного кабінету стягувача та боржника.
Своєю чергою, боржник, отримавши електронний виконавчий документ, матиме можливість засобами підсистеми «Електронний суд» онлайн сплатити передбачені у ньому платежі, а стягувач - пред'явити його для виконання до державного або приватного виконавця.
Важливо: стягувачі, які отримали виконавчі документи в електронній формі до 12 вересня 2023 року, не зможуть їх пред'явити до виконання засобами підсистеми «Електронний суд», оскільки це технічно не реалізовано відповідно до спільно прийнятого рішення під час проведення однієї з робочих нарад за участю представників ДСА, Міністерства юстиції, державних підприємств «Інформаційні судові системи», «Центр судових сервісів» та «Національні інформаційні системи».
У такому випадку стягувачам слід повторно звертатися до суду для отримання виконавчого документа в паперовій формі.
За повідомленням порталу «Судова влада України» з посиланням на сторінку ДП ІСС "Електронний суд" у Facebook