flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Подання е-декларації. Що потрібно знати декларанту

06 вересня 2023, 13:23

Декларація. Що це?

Декларація про доходи та майно державних посадових осіб – це щорічна декларація, яка подається державними службовцями та іншими публічними посадовими особами в рамках законодавства про цивільну службу і закону про протидію корупції.

 

Хто повинен подавати декларацію про доходи?

Посадові особи місцевого самоврядування, державні службовці, кандидати на державну службу, депутати, працівники поліції, особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та інші категорії державних працівників  зобов’язані подавати щорічну е-декларацію.

Типи електронних форм декларації:

Виділяють 4 типи електронних форм декларації:

Щорічна декларація - подається  відповідно до частини першої статті 45 Закону України. Ця декларація охоплює попередній звітний рік (1 січня – 31 грудня поточного року).

Декларація кандидата на посаду – подається особою, яка претендує на посаду, яка належить до переліку суб’єктів декларування або переліку посад з підвищеним корупційним ризиком. Подається до обрання або призначення особи на посаду.

Декларація перед звільненням – подається особою, яка припинила діяльність, не пізніше 20 робочих днів з моменту припинення діяльності. Днем припинення діяльності є останній день виконання публічних функцій. Охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями.

Декларація після звільнення – подається особою, яка припинила діяльність. Охоплює попередній рік, тобто звітний рік, у якому особа звільнилася.

Де шукати декларації посадових осіб?

            Для подання декларації кожен суб’єкт декларування повинен зареєструватися в Реєстрі декларацій на вебсайті НАЗК та пройти електронну ідентифікацію за допомогою власного електронного цифрового підпису або BankID (верифікації через українські банки). Після цього суб’єкт декларування отримує доступ до свого персонального електронного «кабінету» в системі Реєстру декларацій. Отримати ЕЦП можна у центрах сертифікації ключів Мін’юсту або в інших акредитованих центрах. Для цього потрібно звернутися до відповідальної особи органу, в якому працює декларант. Електронні декларації посадовців доступні усім громадянам на сайті реєстру. Як і раніше доступ обмежено лише до конфіденційної інформації – дати народження, податкового номера та місця реєстрації декларанта та членів сім’ї.

Який орган здійснює контроль за е-деклараціями?

Головним органом, який контролює подання е-декларацій від держслужбовців виступає Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК). Ним здійснюються наступні види контролю:

  • щодо своєчасності подання декларації;
  • щодо правильності та повноти заповнення;
  • логічний та арифметичний контроль.

Види відповідальності за неправдиві відомості, внесені у декларацію

 

За внесення в декларацію про доходи свідомо неправдивих даних передбачені наступні види відповідальності:

-дисциплінарна;

-адміністративна;

-кримінальна.

 

Виправлення декларації. Коли це можливо?

При допущенні в декларації помилок, подати виправлену декларацію можна упродовж семі днів з моменту подання першої декларації.