Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, усі юридичні особи повинні упродовж 30 днів зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.
Таку вимогу містить закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» (на базі проєкту №7574-д), який прийняла Верховна Рада, повідомляє «Закон і Бізнес».
Цим законом Господарський процесуальний, Цивільний процесуальний кодекси, а також Кодекс адміністративного судочинства доповнюються положеннями, якими термін «офіційна електронна адреса в ЄСІТС» замінюється на «електронний кабінет в ЄСІТС».
Також обов’язковою стане реєстрація такого кабінету в ЄСІТС для всіх юридичних осіб. А в якості «санкцій» за невиконання цієї вимоги така особа фактично позбавляється права на доступ до суду: від неї не приймуть ні позов, ні відзив, ні апеляцію з касацією, ні інші процесуальні документи.
Утім, юрособі, яка не зареєструє електронний кабінет, судові повістки чи інші документи мають все одно надсилатися в паперовій формі. Аж доки вона не стане учасником судового процесу і не спробує реалізувати свої процесуальні права.
Нардепи вважають, що обов’язкова реєстрація в ЄСІТС має насамперед заощадити державні кошти на здійснення документообігу.