Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Наразі за прояв неповаги до суду передбачена адміністративна відповідальність – відповідно до статті 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Інформацію про те, що належить до проявів неповаги до суду та яка відповідальність за це передбачена, оприлюднили на офіційному вебпорталі судової влади України.
Отже, до проявів неповаги до суду належать, наприклад:
У цих випадках суд зобов’язаний ініціювати провадження у справі про адмінправопорушення.
Дане провадження має такі стадії:
Питання про притягнення особи, присутньої в залі судового засідання, до відповідальності за прояв неповаги до суду суддя може вирішити:
При цьому суддя керується положеннями статей 276-285 КУпАП, які визначають загальний порядок розгляду справ про адмінправопорушення та винесення постанов щодо них.
Справу розглядає суддя-доповідач. Він має бути зі складу суду, який розглядав справу, під час слухання якої і було вчинено правопорушення.
Копію постанови вручають порушнику одразу на місці вчинення правопорушення. Штраф він має сплатити протягом 15 днів, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Якщо порушник не сплачує штраф у вказаний строк, постанову про його накладення надсилають для примусового виконання до органу ДВС за місцем проживання порушника, роботи або за місцем розташування його майна.
Крім розміру штрафу, накладеного на порушника, у постанові можливе визначення подвійного розміру суми штрафу для його подальшого примусового стягнення органами державної виконавчої служби.