flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Парамедики провели тренінг з надання домедичної допомоги для працівників суду

03 листопада 2022, 13:53

            В Україні понад пів року триває повномасштабна війна, тому запит на заняття з домедичної допомоги, тактичної медицини серед цивільних лише зростає, оскільки ми маємо бути підготовленими до життя в умовах воєнного часу.

            Навички з надання невідкладної допомоги є необхідними та цінними у критичних ситуаціях, пов’язаних зі здоров’ям та життям людини, їх знання та вміння використати в потрібний момент можуть зіграти вирішальну роль у збереженні життя людини до прибуття кваліфікованої медичної допомоги.

            Саме тому під керівництвом командира роти Добровольчого формування територіальної громади міста Коростеня № 1 за позивним «Терозіні», бойовими парамедиками з позивними «Пума» та «Молдован» для працівників Коростенського міськрайонного суду Житомирської області було проведено спеціальний тренінг з надання домедичної допомоги постраждалим та пораненим внаслідок надзвичайних ситуацій чи бойових дій.

                Наші шановні гості розповіли основні деталі: що таке тактична медицина та які знання з домедичної допомоги в умовах війни можуть знадобитись.

                Під час навчання парамедики ознайомили присутніх з основними принципами надання невідкладної допомоги: проведенням первинного огляду, визначенням кваліфікації стану потерпілої особи та послідовністю надання їй первинної допомоги.

Учасникам навчання було наочно продемонстровано алгоритм дій з допомоги особам у критичних станах, викликаних кровотечею, опіками, травмами різного походження, порушенням роботи серцево-судинної системи.

Працівники суду індивідуально опановували вправи з медичної техніки під керівництвом медиків та з урахуванням їх практичних рекомендацій закріпили вивчений матеріал.

Головна річ, яку треба опанувати, зазначив «Молодован», це власна безпека рятувальника, оцінка ситуації, використання захисного спорядження: рукавичок чи окулярів  рукавичок. На другому місці — зупинка кровотеч усіма способами: прямий тиск, турнікети, джгут Есмарха, гумові джгути інших конструкцій. Третє — це надання допомоги при перекритті дихальних шляхів, втраті свідомості. Четверте — серцево-легенева реанімація для цивільних.

            «Наше завдання та мета – запобігти смерті людини, якщо це можливо. Тому головне у сьогоднішньому навчанні, це вміння зупинити кровотечу, наклавши різні види жгутів  та турнікетів, вміти розпізнати травми перевірити стан дихальних шляхів тощо», - наголосив медик.

 

Значна увага має бути приділена правильно укомплектованій аптечці, зазначила парамедикиня «Пума». Індивідуальна аптечка значно збільшує можливості в наданні термінової та забезпечує виживання потерпілого. Тож важливо знати, що саме має входити до складу аптечки. Це мають бути:

 

  • бинт марлевий стерильний;
  • пакет перев’язувальний індивідуальний стерильний;
  • лейкопластир на нетканій основі;
  • гофрований кровоспинний бинт;
  • пара рукавичок медичних оглядових;
  • термоковдра;
  • два джгути-турнікети типу CAT або SOF;
  • ножиці атравматичні для розрізання одягу та взуття;
  • маркер для нанесення інформації;
  • назофарингеальний повітропровід;
  • армійська медична сумка.

 

Розширений набір визначає кожен для себе індивідуально.

Знання з домедичної допомоги, які були отримані працівниками суду, є дуже важливими та цінними на території, де ведеться війна.  Ці навички сьогодні є критичною необхідністю для кожної людини, тому що можуть, без перебільшень, врятувати життя.

Щиро сподіваємося, що ці вміння залишаться для усіх лише як теоретичні, бажаємо нашим українцям здоров’я та перемоги!

Наша славетна нація незламна та мужня! Слава Україні!