Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Довіреності, які посвідчуються нотаріусами іноземної держави посвідчуються за законодавством іноземної держави. Законодавством не передбачено обов’язку та можливості реєстрації таких довіреностей у Єдиному реєстрі довіреностей України.
У Нотаріальній палаті роз’яснили підстави реєстрації довіреностей, посвідчених за кордоном, у Єдиному реєстрі довіреностей, передає «Закон і Бізнес».
Зазначається, що громадяни України, які тимчасово перебувають або постійно проживають за кордоном, можуть реалізувати свої законні права та інтереси шляхом видачі довіреностей на розпорядження рухомим та/або нерухомим майном.
Такі довіреності можуть бути посвідчені:
1) консульством (або дипломатичним представництвом) України за кордоном;
2) нотаріусом іноземної держави.
У листі обґрунтовується, що перші підлягають обов'язковій реєстрації, а другі - ні.
Крім іншого, в НПУ нагадали, що згідно зі статтею 13 Закону «Про міжнародне приватне право» документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні у разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.
І для документів держав, які не уклали з Україною договорів про взаємну допомогу, а також не є учасницями Конвенції, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, необхідна виключно консульська легалізація.