flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Працівникам апарату судів погодять підвищення зарплат, але не одразу

02 вересня 2022, 10:56

Зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів», які передбачають визначення окладів для працівників апарату, винесуть на обговорення парламенту. Проте — з однією умовою.


Таку рекомендацію погодила робоча група з питань належного фінансування судової влади в Україні при Комітеті ВР з питань правової політики, повідомляє «Закон і Бізнес».

Під час чергового засідання робочої групи з’ясувався поточний стан фінансування судової влади. Зокрема, була заслухана інформація щодо бюджетних запитів головних розпорядників коштів судової влади та обговорено проєкт державного бюджету на 2023 рік у частині фінансування судової влади.

Серед іншого, йшлося про проєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№6311).

Як повідомляв «ЗіБ», цей проєкт передбачає, що мінімальний розмір посадового окладу працівника апарату становитиме 20% від окладу судді. Тобто, за підрахунками, середня зарплата  зросте майже вдвічі — десь до 27,8 тис. грн, з яких на премії припадатиме тільки 20%.

Втім, у зв’язку з особливостями бюджетного процесу в умовах воєнного стану голова робочої групи Сергій Демченко зазначив, що проєкт №6311 потрібно прийняти з відтермінуванням дати набрання чинності. Адже необхідно сформувати орієнтири оплати праці працівників органів судової влади та усунути можливі ризики корупційних зловживань під час нарахування заробітної плати.

Член Вищої ради правосуддя Оксана Блажівська висловила пропозицію переглянути верхню межу суми судового збору та обговорити можливість зняття певних обмежень щодо його нарахування. На її переконання, необхідно працювати над додатковими механізмами наповнення бюджету судів, аби уникнути колапсу судової системи внаслідок недофінансування не тільки на виплату заробітних плат працівникам, а й на оплату комунальних послуг тощо. Для цього необхідно запровадити більш чіткий розподіл коштів із судового збору для забезпечення першочергових потреб судів.

Під час наступного засідання робоча група планує розглянути питання щодо доопрацювання концепції законопроєктів щодо врегулювання статусу помічника судді та спрощення процедури добору суддів.

Закон і Бізнес