Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
НАЗК повідомило, які показники округлюються, а які – ні.
Національне агентство з питань запобігання корупції у роз'ясненні №1 від 3 лютого пояснило аспект округлення кількісних та вартісних відомостей у декларації.
«Не округлюються показники щодо:
площі об’єктів нерухомості, які відображаються у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації (зазначаються відповідно до правовстановлюючих документів);
номінальної вартості цінних паперів у розділі 7 «Цінні папери»;
вартості у грошовому вираженні та відсотка від загального капіталу в розділі 8 «Корпоративні права»;
кількості криптовалюти у розділі 10 «Нематеріальні активи».
Так, якщо площа квартири – 51,4 м2, потрібно вказувати її повністю, а не округлювати до 51 м2.
Округлюються (відповідно до математичних правил округлення) до 1 показники щодо:
вартості криптовалюти та інших об’єктів, що зазначаються в розділі 10 «Нематеріальні активи»;
вартості об’єктів декларування, які відображаються у розділах 3 «Об’єкти нерухомості», 5 «Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)» та 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»;
грошових показників у розділах 11 «Доходи, у тому числі подарунки», 12 «Грошові активи», 13 «Фінансові зобов’язання» та 14 «Видатки та правочини суб’єкта декларування».
За математичними правилами округлення робиться до найближчого цілого числа. Якщо перша відкинута цифра менша ніж п’ять, то попередня цифра не змінюється; якщо більша ніж п’ять – попередня цифра збільшується на одиницю; якщо дорівнює п’яти – підходить кожне із зазначених правил. Наприклад, якщо особа заробила за рік 100 000,11 грн, у декларації потрібно вказати просто 100 000 гривень. Якщо ж особа заробила 100 000,78 грн, у декларації потрібно зазначити 100 001 гривня», — йдеться у роз’ясненні.