Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Що робить Європейський суд з прав людини?
Європейський суд з прав людини – організація створена для контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина закріплених в Європейській конвенції з прав людини, яка була ратифікована в 1953 році. Європейський Суд з прав людини було засновано в 1959 році.
Для цього Суд виконує такі функції: перевіряє законність актів інститутів Європейського союзу; забезпечує виконання зобов'язань державами-членами за договорами ЄС; інтерпретує право Європейського Союзу на прохання національних судів і трибуналів.
Які справи розглядає Європейський суд з прав людини?
До Європейського суду з прав людини звертаються тоді, коли вичерпані всі засоби національного правового захисту своїх прав. Загальні стандарти політичних, економічних, соціальних і культурних прав та свобод людини містяться у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Їхнє дотримання є обов’язковим для усіх країн-членів Ради Європи, в тому числі і для України.
За яких умов можна звернутися до Європейського суду з прав людини?
Звернутися до Європейського суду з прав людини можна лише за таких умов:
Ви маєте намір оскаржити поведінку держави, яка сама порушила Ваше право чи свободу або не забезпечила їх захисту (йдеться про порушення права чи свободи, що гарантується Європейською конвенцією з прав людини).
Коли громадянин України має право звернутися до Європейського суду?
Ви можете звернутися до Суду, якщо вважаєте, що Ви особисто є жертвою порушення однією з держав – сторін Конвенції Ваших прав чи основоположних свобод, які захищаються Конвенцією та протоколами до неї.
Як звертатися до Європейського суду прав людини?
Формуляр разом із супровідними документами потрібно надіслати на адресу: Registrar, Court of Human Rights of Europe F- 67075 Strasbourg cedex. Писати до Суду можна однією з офіційних мов Суду (англійською чи французькою) або ж офіційною мовою будь-якої з держав, що ратифікували Конвенцію.
Що таке рішення Європейського суду з прав людини?
Рішення про неприйнятність або прийнятність у вигляді окремого мотивованого документа, у перекладі українською називається «рішенням» («decision»), остаточне рішення у справі, іменоване «постановою» («decree»). Тільки в цьому документі Європейський суд може визнати порушення прав людини.
Хто виконує рішення ЄСПЛ?
Відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" та Інструкцією виконання рішень ЄСПЛ покладено на відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі - державна виконавча служба).