Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Опіка та піклування – це форма захисту прав і інтересів дитини, які тимчасово або постійно залишилися без батьківського піклування.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.
Хто може оформити опіку та піклування над дитиною: перелік осіб
Як правило, опіку та піклування оформлюють близькі люди.
Це можуть бути – бабуся, дідусь, тітка, дядько, старша сестра, брат тощо. Водночас опікуном може стати й людина, яка не є родичем, наприклад, хтось зі знайомих сім’ї або з друзів. Такі кандидати проходять обов’язкове навчання.
Під час дії воєнного стану людина, яка перебуває з дитиною в сімейних стосунках, може оформити опіку за спрощеною процедурою.
Документи, які потрібні для оформлення опіки за спрощеною процедурою:
Чи можна усиновити дитину, над якою оформлена опіка
Усиновлення дітей їхніми опікунами дозволено та опікун має пріоритетне право на усиновлення дитини. Водночас дитина має надати згоду на усиновлення опікуном, якщо вона досягнула такого віку і розвитку, що може висловити цю згоду.
Допомога, яка виплачується на дитину під опікою
2,5 (3,5 для дитини з інвалідністю) прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку мінус середньомісячний розмір пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, якщо такі виплачуються дитині.
На тимчасово влаштовану дитину виплачується допомога «Дитина не одна» — 2,5 (3,5 для дитини з інвалідністю) прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.
Що робити у випадку, коли чоловік чи дружина кандидата в опікуни на фронті і не може отримати висновок про стан здоров’я
Мінсоцполітики внесло зміни до процедури оформлення опіки, враховуючи умови воєнного часу. Тож, військовослужбовець (чоловік або дружина кандидата в опікуни) може пройти медичний огляд і надати службі у справах дітей відповідний висновок упродовж 15 днів після повернення з військової служби.