Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В УРЯДІ ДОРУЧИЛИ ПРОВЕСТИ ІНВЕНТАРИЗАЦІЮ ЗАБОРГОВАНОСТІ ВИПЛАТ ЗА СУДОВИМИ РІШЕННЯМИ
Про це йшлося під час наради з питання дотримання зобов’язань із виконання судових рішень, що гарантовані .
Павло Розенко нагадав, що для реалізації норм Закону України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень” , який набрав чинності з 1 січня 2013 року, щороку у Державному бюджеті затверджується окрема бюджетна програма “Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою”.
Заборгованість, що обліковується за цією програмою, здебільшого стосується виконання судових рішень щодо соціальних виплат на користь, зокрема, ветеранів війни, учасників бойових дій, дітей війни, осіб, які брали участь у ліквідації наслідків та/або постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідів, пенсіонерів.
«У 2017 році у Державному бюджеті за цією програмою передбачено 500 млн грн, а з самого початку фінансування цієї програми в цілому на цю мету було виділено понад 1 млрд грн. Станом на 20 квітня 2017 р. на обліку в Казначействі знаходиться понад 191 тис. виконавчих документів та судових рішень на суму 3,5 млрд грн», - поінформував Віце-прем’єр-міністр.
«Тому сьогодні потрібно скоординувати діяльність всіх органів влади, які беруть участь у цьому процесі, та налагодити оперативний процес обміну даними між усіма задіяними органами влади. Перед нами стоїть завдання налагодити дуже чіткий механізм і не допускати, з одного боку, порушення прав людей і вчасно виконувати рішення судів, а з іншого боку – упередити нецільове використання коштів», - наголосив Павло Розенко.